STRONA GŁÓWNA / O FOLWARKU / DOJAZD DO FOLWARKU

DOJAZD DO FOLWARKU

folwark-kolaz.jpg (1.90 MB)

Już dziś Folwark w Kamyku pod Częstochową zaprasza do miejsca, w którym można zjeść pieczone jak kiedyś mięsiwa, wędzonki, podpłomyki, ziemniaki czy warzywa. Specjalnością są regionalne prażonki, gęś pieczona, chleb jak dawniej, prosto z pieca opalanego drewnem, oraz wyśmienite lody robione na miejscu i ciasta drożdżowe. A wszystko to przygotowane w prosty, tradycyjnie wiejski, polski sposób. Zdrowe jedzenie na świeżym powietrzu, czysta woda prosto ze źródła, plac zabaw dla dzieci i wygodny parking. Atrakcją są niedzielne potańcówki z muzyką na żywo.

Folwark Kamyk położony jest we wsi 15km na północ od Jasnej Góry, nad rzeczką Kocinką, pośród pól. To miejsce dla smakoszy idei Slow-Food, lubiących długie spacery, jazdę na rowerze, oraz wypoczynek na wsi.

Do dyspozycji gości jest pięć nowych domków z łazienkami, oraz stara, odbudowana chałupa jako apartament. Na terenie folwarku, oprócz działającej w weekendy tradycyjnej kuchni z jadalniami są altanki, miejsce na ognisko, pole namiotowe, plac zabaw dla dzieci, estrada, wieża widokowa. Przy głównej drodze znajduje się także otwarta codziennie firmowa cukiernia Consonni, w której serwowane są śniadania. Dodatkową atrakcją jest zwierzyniec z typowo wiejskimi zwierzętami (gęsi, kury, ptactwo, alpaki, osły, świnie, kozy, owce, króliki).

Lokalizacja:
Ul. Strażacka 38B
42-125 Kamyk k/Częstochowy
Gmina: Kłobuck
Region turystyczny: Jura Krakowsko-Częstochowska
Lokalizacja: na wsi
GPS: N50o54.120 E19o02.160

Informacje ogólne:
Typ obiektu: agroturystyka, b&b, campingi, miejsca z klimatem, pokoje gościnne, wakacyjne apartamenty

Miejsca noclegowe:
Łącznie ilość miejsc noclegowych: 14
Domek z łazienką dla 2 osób: 150 zł
Apartament w chałupie dla 4 osób z łazienką i kuchnią: 400 zł
Dostawka: 30 zł
Udogodnienia ogólne: wi-fi, parking, TV, plac zabaw
śniadanie dla 1 osoby: 30 zł
Dostępność: wiosna, lato, jesień

Kontakt:
Telefon: +48 666 827 302, 34 318 39 00
Email: nocleg@folwark-kamyk.pl

Mapa

cookie